Studie: Stále méně lidí je šťastných. Na vině je moderní doba i sociální sítě

Na světě je přes osm miliard lidí – ale velký počet ještě neznamená větší sociální vazby. Téměř čtvrtina lidí ve věku od 18 do 29 let se cítí osaměle. Přitom podle průzkumu předchozí generace ve stejném věku byly šťastnější.

Podle odborníků za změnu můžou nové technologie a sociální sítě. Mladí dospělí na nich průměrně stráví tři a půl hodiny denně. "Svět se změnil, nové technologie jsou běžnou součástí našich životů. To sice nezměníme, ale musíme změnit jejich vliv na nás," upozornil psychiatr Domenick Sportelli.

[chooze:article;value:587166]

​Řešením je si čas on-line omezovat – chytré mobilní telefony už dnes zobrazují statistiky, kolik času na nich trávíme. Postupně si tedy můžeme ubírat minuty a poté i hodiny na sociálních sítích.

​Podle psychologů je důležité si najít aktivity, které nás dělají šťastnými. Pozitivní změnou podle průzkumu ale je, že pokud si mladí dospělí najdou partnera, umí spolu lépe komunikovat. "Vztahy se oproti generaci našich prarodičů a rodičů liší v tom, že lidé mají větší možnost spolu komunikovat a mnohem víc být kreativní v tom, jak si věci nastaví," vysvětlila psycholožka Jitka Poláčková.

Podle dat šťastnější život mají ti, kteří jsou ve vztahu, a právě jeho hledání podle odborníků může být jednodušší po odložení mobilního telefonu.

Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.