V jaroměřském Kauflandu prodávají salát, který je úplně hnědý. Připomíná spíš bláto. A cibule je také za zenitem. Vypadá, jako by byla předvařená. Papriky, které mají být zástupci jednoho druhu, si vůbec nejsou podobné.
Mrkev z Lidlu je zase flekatá jak dalmatin. Nad některými bramborami zákazníci zapláčou. Smutný pohled je i na lusky. Podle obsluhy za to mohou vysoké teploty.
V Penny marketu je zelenina v pořádku, prodavač ji právě přebíral.
[chooze:article;value:510593]
V Tesku jsou brambory špatné na první pohled. Dvě minuty práce a minimálně kilo skončilo v druhé bedně.
Nevalná kvalita a k tomu ještě šílené ceny, to je teď nabídka některých obchodů. Do toho hradeckého přicestovalo kilo cibule z Nového Zélandu za 60 korun. Ta česká stojí 40, a to je ještě v akci.
K tomu je k vidění paprika za stovku. Za 90 je kilo brokolice, jeden květák stojí 50 korun.
[chooze:article;value:508705]
Meziroční zdražení potvrzují čísla českých statistiků. Cibule je oproti loňsku jednou tak drahá a stejné to je i s mrkví. "Řada druhů zeleniny není dostupná z domácí sklizně, má zpoždění dva až tři týdny. Do cen zeleniny se promítá sucho v jižní Evropě," vysvětlila mluvčí Agrární komory Barbora Pánková.
Česko totiž dvě třetiny spotřeby dováží. Zeleninu prodražuje i cena energií, která je potřeba na uskladnění nebo k zavlažování.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.