Macron jako influencerka s tipy na trendy účesy, hrdina populárního amerického seriálu nebo hrdina diskotékového hitu z 80. let. Umělou inteligencí vytvořená videa jsou k nerozeznání od reálných. "Skvělá práce, pobavilo mě to. S pomocí AI ale můžeme dokázat mnohem víc," okomentoval videa francouzský prezident.
Macron jimi chtěl propagovat jak summit, tak sílu umělé inteligence. Sklidil za to ale kritiku. "Deepfake prezidenta Macrona se může zdát jako neškodná zábava na podporu summitu o umělé inteligenci v Paříži, ale taková videa by neměla být podporována, protože způsobují obtíže s určením, co je skutečné a co ne," nešetřil kritikou hlavní analytik technologické poradenské společnosti Forrester Paul McKay.
"Francie a Macron si uvědomují, že nechtějí být pozadu oproti Číně a velmoci, jako je USA, které investují stovky miliard do AI. Evropa zaspala všechny doby," uvedl IT expert Miloslav Lujka.
[chooze:article;value:588723]
Macron na summitu, který spolupořádal, oznámil obří francouzské investice do umělé inteligence a pochvaloval si, že svět bude na bezpečném rozvoji AI spolupracovat. Bilionové investice oznámila i EU.
"Jsou tu světoví lídři, vědci, podnikatelé, investoři a je možnost vést dialog a uvést AI do služeb společného pokroku," dodal Macron. Jenže zatímco Evropa se snaží regulovat a investovat, Čína sází na státní podporu technologických gigantů a Spojené státy prosazují přístup co nejmenší regulace. Připojit podpis k 61 dalším zemím odmítly.
"Potřebujeme, aby mezinárodní regulace tvorbu technologií AI podporovaly, a nikoli dusily. V USA zachováváme otevřené prostředí, abychom povzbudili naše inovátory. A nyní připravujeme akční plán, který odstraní další zbytečné regulace," sdělil viceprezident USA J. D. Vance.
[chooze:article;value:586055]
"Umělá inteligence umí být dobrý sluha, ale zlý pán. Ve špatných rukou může způsobit velké škody," popsal Lujka. Pařížská deklarace o umělé inteligenci, kterou podepsala i Čína nebo Indie, není zdaleka prvním důležitým dokumentem, kde podpis USA chybí.
"Spojené státy jsou tradičně podezřívavé vůči mezinárodnímu právu, protože to považují za potenciální omezení své suverenity, případně svých velmocenských ambicí," vysvětlil amerikanista Kryštof Kozák.
V minulosti nepodepsaly téměř padesát mezinárodních smluv – například o všeobecném zákazu jaderných zkoušek, o zákazu zbrojení ve vesmíru nebo Římský statut ustanovující Mezinárodní trestní tribunál. Odstoupily i z Pařížské klimatické dohody.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.