V současné době je na skoro 30 místech zákaz koupání, a nebo se koupání nedoporučuje. Na začátku srpna jich přitom bylo o polovinu méně. Státní zdravotní ústav (SZÚ) zaznamenal v Česku stovky míst se zhoršenou kvalitou vody. "Platí přímá úměra. Čím vyšší teplota, tím více přemnožených sinic a také řas," objasnila meteoroložka Dagmar Honsová.
Například na pražském Šeberáku podle hygieniků kvalita vody na koupaní není. Přesto se v ní pár plavců našlo. Že je voda nazelenalá, bylo vidět i ze vzorku, který štáb TV Nova na místě odebral. Zarážející byl i její zápach.
[chooze:article;value:519529]
"Důležité je koukat například na stránky koupacivody.cz nebo na stránky místně příslušné krajské hygienické stanice," radí ředitel odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví Matyáš Fošum.
Koupaní v závadné vodě totiž může být pro člověka nebezpečné. Při plavání lidé vypijí až dva decilitry vody, aniž by si to uvědomili.
Odborníci doporučují, aby se lidé po každé návštěvě přírodního koupaliště vždy osprchovali čistou vodou. Pokud objeví kožní vyrážku, tak je vhodné co nejdříve vyhledat dermatologa.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.