Urážky, pomluvy nebo třeba zesměšňující fotky a videa. Zkrátka všechno, co může dítěti ublížit. Kyberšikana je podle odborníků ještě nebezpečnější než ta klasická. Není před ní totiž úniku.
"Tam je to riziko, že se to rozšíří do prostoru, do velkého prostoru, a že těch odběratelů toho hrozného sdělení bude pochopitelně mnohem víc," poznamenal dětský psycholog Václav Mertin.
[chooze:article;value:578209]
"Ten šikanovaný si vlastně nebezpečí stále nosí s sebou. On se necítí bezpečně ani ve svém pokojíčku, protože kdykoli se může podívat do nějakého svého mobilu nebo na sociální sítě. Je to prakticky nepřetržitý tlak," poznamenala psycholožka Lenka Šulová.
Některé školy proti kyberšikaně bojují třeba zákazem používání mobilních telefonů. Podle odborníků je ale důležité, aby se děti měly s problémem na koho obrátit.
"U rodičů platí, že stejně jako u jiných nepříjemných událostí musíme být s dítětem, musíme ho vnímat a ono musí mít důvěru, aby nám řeklo i to, za co se třeba trochu stydí," uvedl Mertin.
Zesměšňující fotky nebo videa šířící se v on-line světě můžou být i falešné. Umělá inteligence s současné době dokáže snadno vyrobit podvrhy.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.