Několik mučivých okamžiků zažíval Vladimir Putin během summitu v Kazani, když ho jeho čínský protějšek Si Ťin-pching nechal před skupinou novinářů čekat. O pár minut později se oba vůdci zdravili jako staří přátelé. Od ruské invaze na Ukrajinu už podobně musel Putin čekat například na egyptského prezidenta as-Sísího nebo tureckého prezidenta Erdoğana.
I když před několika dny Putin v televizním rozhovoru přiznal, že se podrobuje pravidelným zdravotním vyšetřením a opět rozdmýchal spekulace o svém zdraví, po dlouhé době mezinárodní izolace si svou pozici zjevně užívá. Dokonce došlo i na vtipkování.
[chooze:article;value:579979]
"Máme takový vztah, že si ve všem rozumíme. Není potřeba tlumočníka," prohlásil ruský diktátor v přítomnosti indického premiéra Naréndra Módího. Podle analytiků chce ruský diktátor ukázat světu, že ho sankce, které na jeho zemi kvůli válce na Ukrajině uvalili západní spojenci, nezničí a není v pozici globálního vyvrhele.
Osobně jednat s Putinem má i generální tajemník OSN António Guterres. A a to i přes to, že na šéfa Kremlu vydal Mezinárodní trestní soud kvůli obvinění z válečných zločinů zatykač. Mluvčí Guterrese na kritiku tajemníkovy cesty reagoval tím, že se summitů BRICS účastní pravidelně.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.