Únor je nejkratší měsíc v roce, i tak si v Pardubickém kraji přišli pachatelé za 28 dní na deset milionů korun. Jediný člověk dokonce přišel o dva miliony.
A chrudimský okres má smutný prim, jen v únoru se tam stalo 11 podvodů. Východočeští kriminalisté evidují enormní nárůst internetové kriminality a jedním dechem dodávají, že policie není schopná v drtivé většině peníze zachránit.
[chooze:article;value:600592]
Ačkoli počet napálených lidí roste, co se naopak nemění, je styl, jakým způsobem podvodníci z lidí tahají úspory. Lákají je na investice do kryptoměn. Lidé si třeba nainstalují programy, díky kterým se pachatelé dostanou k účtu. Často volá falešný bankéř, který majitele přesvědčí o tom, aby peníze převedl jinam, a tím je ochránil.
Nově se na východě Čech objevily falešné investice do ropy. Začalo to komunikací přes e-mail a s vidinou výhodných zisků střadatel poslal neznámému chytrákovi 600 tisíc korun.
[chooze:article;value:597149]
Lidé by neměli být fascinovaní reklamou na nečekaně vysoké výnosy. Taková investiční cesta totiž často nevede do klubu milionářů, ale právě úplně opačným směrem.
"Policisté varují každého, kdo chce zhodnocovat své peníze a hledá výhodné možnosti investic, aby si vždy důsledně prověřil, komu chce své mnohdy celoživotní úspory svěřit. Nikdy nevěřte mimořádně výhodným nabídkám, které nabízí rychlé zbohatnutí a neposílejte peníze lidem, které neznáte," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.