Pro přijetí návrhu bylo potřeba 60 hlasů ve 100členném Senátu, pro se vyslovilo pouze 49 zákonodárců. Spojení palčivého problému migrace na mexických hranicích se zahraniční pomocí spojencům navrhli republikáni a demokraté prezidenta Joe Bidena na kompromisy přistoupili. Ani to nepomohlo, informovala agentura AP.
Návrh zákona obsahoval největší zpřísnění imigrační politiky USA za poslední desítky let spojené s ochranou hranice s Mexikem. Představitelé obou stran vyjednávali kompromis čtyři měsíce. Marně. Padla s tím tak pomoc Ukrajině ve výši 60 miliard dolarů (asi 1,4 bilionu Kč) a dalších desítek miliard pro Izrael či Tchaj-wan.
[chooze:article;value:538641]
Vůdce těsné demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer navrhl, aby se o balíku pomoci spojencům hlasovalo odděleně od migračního zákona. Senátoři o tom jednají a hlasovat by se mohlo ještě v noci na čtvrtek našeho času, uvedla CNN.
Nebýt letošních prezidentských voleb, zákon by s velkou pravděpodobností prošel. Donald Trump, předpokládaný republikánský kandidát na křeslo v Bílém domě, si však z migrace udělal hlavní téma své kampaně. A potřebuje, aby situace na americko-mexických hranicích zůstala neřešená. Podle amerických médií obvolával republikánské senátory a vyhrožoval jim pomstou, pokud zákon projde. V tomto duchu podle CNN kritizoval Trumpa i jeho očekávaný soupeř ve volbách prezident Joe Biden.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.