Řidičů s taxikářskou licencí rok od roku přibývá. Velká část z nich jsou cizinci. A přibývá také nehod, především řidičů alternativních taxislužeb. Někteří poslanci žádají změnu.
"Jednou z těch motivací byla i osobní zkušenost s některými řidiči, kdy v průběhu jízdy byla porušena pravidla silničního provozu, mohu dát za příklad jízdu na červenou nebo nedání přednosti v jízdě," vysvětlil poslanec Michal Zuna (TOP 09). "Ten člověk musí mít český řidičák nebo řidičák vydaný v zemi Evropské unie," vzkázal poslanec Patrik Nacher (ANO).
Šoféři s průkazem ze zemí mimo EU by si museli udělat v Česku znovu autoškolu. K získání licence stačí dovršení 21 let a trestní bezúhonnost. Praha chtěla podmínky daleko přísnější. Ministerstvo dopravy je ale smetlo ze stolu.
[chooze:article;value:574345]
"Mimo jiné jsme požadovali, aby obce mohly znovu zavést takzvané zkoušky z místopisu," sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. "V momentě, kdy každý řidič v České republice může jezdit podle navigace, v tomto nevidíme úplně důvod," prohlásil mluvčí ministerstva František Jemelka.
Některým by třeba neuškodilo oprášit si pravidla jízdy přes železniční přejezd. V pražské Liboci jen za poslední měsíc bourala dvě auta taxislužby s vlakem.
V návrhu je také rozšíření registru taxislužeb, ve kterém by měl být identifikován konkrétní řidič, auto a přestupek. V současné době totiž pokuty chodí přepravní společnosti a šofér, který jich dostal třeba i několik, jezdí dál.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.