Rusové poničili další přehradu. Voda může zatopit vojáky i civilisty, říká expert

Ruské síly na Ukrajině vyhodily do vzduchu další přehradu. Tentokrát se jedná o vodní dílo u města Kurachove v Doněcké oblasti. To leží na řece Vovči.

"Když se podíváme na umístění přehrady u města Kurachove a sklon, kam ta voda odtéká, tak při pohledu na terén se jeví, že to bude velice nevýhodné spíše pro ukrajinskou stranu. Voda odtéká na západ směrem k řece Dněpr, kde pravděpodobně zasáhne jednak ukrajinské vesnice, ale také možné logistické spoje a silnice, které momentálně ukrajinská armáda využívá k zásobování," vysvětlil Drmola.

Přehrada u Kurachove:

Také se objevují zprávy o možné ruské ofenzivě v Kurské oblasti. Podle Drmoly se tam očekává nasazení zhruba deseti tisíc vojáků ze Severní Koreje. "Zároveň víme, že Putin si nemůže dovolit ponechat Kursk obsazený donekonečna. Tady si myslím, že velkou roli hraje hlavně nadcházející příchod Donalda Trumpa a jeho administrativy do Bílého domu a očekávaný tlak na urovnání tohoto konfliktu. Ruská strana by byla velice ráda, kdyby se jí podařilo stihnout vytlačit ukrajinskou armádu z Kursku v následujících dvou měsících, než se Donald Trump ujme úřadu," dodal.

Rusko a KLDR ratifikovaly smlouvu o vzájemné vojenské spolupráci. "Myslím, že tady stále platí, že Západ do značné míry čeká, co s tím udělá USA, respektive jak se k tomu bude stavět Donald Trump," řekl. Dodal, že Severní Korea je klíčová spíše v dodávkách munice pro Ruskou federaci. Podle některých údajů se jedná až zhruba o polovinu dělostřelecké velkorážové munice, kterou Rusové momentálně používají na Ukrajině.

[chooze:article;value:583014]

"Jeden z těch nápadů, který zazníval ze strany budoucí administrativy a některých očekávaných členů, mohou být snahy o zmrazení konfliktu a zastavení bojů na stávajících hranicích. Což momentálně, pokud by k tomu mělo dojít, tak by rozhodně nebylo jakýmkoliv způsobem akceptovatelné, když by část Kursku skončila v rukou ukrajinské armády," odpověděl Drmola na otázku ohledně možného přistoupení k mírové dohodě pod tlakem Donalda Trumpa.

"Ukrajina trpí tím, že je menší zemí s menší populací. To znamená, že potenciální lidská síla je výrazně menší. Zároveň velké množství lidí uprchlo především na Západ. Ten problém, co se týká nedostatku bojujících mužů, případně i žen, je pro Ukrajinu rozhodně palčivější než momentálně pro Ruskou federaci. A přestože byly za poslední měsíce přijaty nějaké kroky k navýšení počtu mobilizovaných a cvičených vojáků, tak stále můžeme slyšet poměrně zásadní a kritické zprávy ohledně nedostatku lidí na frontě. Ten přísun je stále příliš malý," zhodnotil. Celý rozhovor z TN Live si můžete pustit pod titulkem článku.

Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.