Finanční odměny za nákupy (anglicky cashback) fungují jednoduše – za platby u prodejců, se kterými má daná banka sjednanou spolupráci, získáte část útraty zpět. Většinou k tomu stačí jen aktivovat službu a nabídku vybraného prodejce v mobilním bankovnictví.
[chooze:article;value:495045]
"Kolik se vám na účet celkově vrátí, záleží na slevové akci prodejce a také na hodnotě nákupu. Výše slev se nejčastěji pohybuje v rozmezí 5 až 25 % z celkového nákupu. Některé nabídky mají formu slevových kuponů, nebo můžete rovnou peníze dostat od banky zpět," říká mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.
Ušetříte za potraviny, oblečení i elektroniku
Než vyrazíte na nákup, zkontrolujte si ve svém internetové bankovnictví, u kterého obchodníka získáte slevu. Většina bank má ve své nabídce prodejce potravin, oblečení, elektroniky apod. Výjimkou nejsou ani slevy na ubytování či útratu v restauraci.
Víte, co jsou cashbackové portály?
"Jedná se o portály na internetu, které fungují na podobném principu jako zmíněné programy bank. Stačí navštívit daný portál, zaregistrovat se na něm a nakupovat přes něj u prodejců, se kterými má sjednanou spolupráci. Za každý nákup, který přes tento portál uskutečníte, pak dostanete část útraty zpátky," vysvětluje Juraj Pilka, který má v České spořitelně na starost platební karty a slevový program Moneyback.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.