Moderní bydlení

TikTok má být o politice, ne o tanci, tvrdí Vystrčil. Alenu to baví, hájí ji Vondráček

Čím dál tím větší zapojení politiků na sociální síti TikTok může vzbuzovat pocit, jako by se veškerá komunikace mezi politiky a voliči přesunula tam. Kritici ale upozorňují na to, že ne všichni politici se na tuto platformu přesouvají za účelem předávání informací. Jejich videa totiž mnohdy obsahují více tance než politiky.

"Já to považuji za součást práce. Je to nový druh komunikace s lidmi, a ačkoliv to člověku není úplně vlastní, tak to respektuju," reagoval v pořadu Za pět minut dvanáct poslanec za hnutí ANO Radek Vondráček.

[chooze:article;value:580863]

Sám se ale na rozdíl od stranické kolegyně Aleny Schillerové TikToku vyhýbá, její videa mu nicméně ani tak neunikla. "Konkrétně jsem viděl Alenu, naší, tu to baví, baví jí to moc, sleduje to, žije tím. A je to na tom vidět nemyslím si, že by to ohrozilo důstojnost ústavních činitelů nebo našeho státního zřízení," dodal.

​Podle předsedy senátu Miloše Vystrčila (ODS) ale hrozí, že voliči budou časem volit podle toho, jak politik tancuje, a ne podle toho, jaký zastává program. "Myslím, že bychom to neměli dělat tak, že budeme zaplňovat vyprázdněnou politiku tanci na TikToku nebo jinými kreacemi, protože politik má být politikem, a ne se snažit stát komikem a hercem," argumentoval.

[chooze:article;value:581449]

Vloni v březnu navíc Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varoval, že instalace a používání sociální sítě TikTok na zařízeních, které mají přístup ke kritické infrastruktuře, představuje vážnou hrozbu v oblasti kybernetické bezpečnosti.  

"Jsem přesvědčený o tom, že na telefonu, kde máme i ostatní věci, bychom TikTok mít neměli. Souhlasím se stanoviskem NÚKIBu (Národní ústav pro kybernetickou a informační bezpečnost, pozn. red.)," doplnil Vystrčil.

Jenže tento týden se tam přidal i premiér Petr Fiala (ODS). Jeho komunikační tým se hájí tím, že premiér používá TikTok pouze na speciálním telefonu, jehož použitím se riziko špionáže minimalizuje. Podle Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost takové vysvětlení ale nestačí. Vláda prý vyslala špatný signál veřejnosti, že bere varování NÚKIB a BIS (Bezpečnostní informační služba) na lehkou váhu. Lidé mohou mít tak pocit, že používání TikToku je bezpečné.

Na celou epizodu pořadu Za pět minut dvanáct se můžete podívat zde:

Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.