"Je to úleva, že je to konečně venku a dopadlo to dobře," sdělil své pocity z posledního týdne Vávra. "Jsou lidi, kteří mají deprese, hrajou to a píšou mi, že jim to zachránilo život," dodal.
Vývoj hry byl podle něj dost náročný. "Moje teorie je, že dobré věci nevznikají snadno," vzkázal. "Lidi říkají: 'Já bych chtěl taky dělat hry, to musí být super.' Není to super," dodal.
[chooze:article;value:596535]
Hra je nyní na úrovni, kterou si před 15 lety, když projekt vymyslel, představoval. "Pracují na tom stovky lidí," upozornil. "Každá věc, co ve hře je, znamená problém," vysvětlil. Ty se musí permanentně řešit.
"Náš CEO říkal, že je to dvakrát dražší než Žižka," přirovnal náklady k nejdražšímu českému filmu Jan Žižka, který stál kolem 450 milionů korun.
"Jeden z důvodů, proč jsem to dělal, je, že jsem chtěl naši zemi a historii ukázat ve světě. Ukázalo se, že to trauma české, že nás nikdo nezná, nikoho nezajímáme, je liché. Absolutně to není problém, nikdy nebyl," prohlásil. Lidé ze zahraničí zvládají i české názvy měst.
Předpokládá, že hra pomůže i turismu. "Kutná Hora se na to připravuje. Co jsem slyšel, tak už se to děje," podotkl. "Vím, že v Sázavě, kde se znám s farářem, tak ten říká, že jsou to násobky," doplnil.
[chooze:article;value:595941]
Vrátil se také ke sporu s předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09), které po její pochvale vzkázal, že se nemá na hře přiživovat.
"Hry v Česku vznikaly politikům navzdory. Nejsem příznivec dotací a něčeho podobného, takže bych nic takového nechtěl, ale trošku mě dráždí, když si chtějí nasbírat nějaké body. Podmínky pro podnikání tady přitom nejsou nejlepší na světě a mohly by být lepší," míní.
Vávru někteří lidé nazývají kvůli jeho názorům dezolátem. "Už mi je to úplně jedno. Myslím si, že už to je úplně prázdné slovo," doplnil.
Na celý díl pořadu Za pět minut dvanáct se můžete podívat zde:
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.