Vědci se nejspíš zmýlili. Život neměl vzniknout na Zemi, ale v hlubokém vesmíru

Jednou z největších záhad života na Zemi je jeho počátek. O krok blíže k zodpovězení této otázky mohou být astronomové z amerického MIT. Ti se ve svém výzkumu věnovali molekulárním mračnům v hlubokém vesmíru.

Zaměřili se při tom na mračno označené kódem TMC-1 v souhvězdí Býka. V něm podle studie zveřejněné na portálu Science objevili takzvané polyaromatické uhlovodíky, zejména pyren. Ten patří mezi nejprimitivnější uhlovodíky a vzniká při spalování organických sloučenin.

[chooze:article;value:569959]

​Podle závěrů astronomů to dokazuje, že organické sloučeniny existují v molekulárních mračnech. Z jednoho takového mračna se zrodila i Sluneční soustava. Molekuly organických látek mohly přežít formaci hvězd, která se vyznačuje extrémně silnou radiací. A tak se mohly stát základem života na planetách, kde se život dokázal udržet, jako je právě Země.

Hovořit to má také o možnostech života jinde ve vesmíru. Jak uvedl portál Science Alert, astronomové loni získali vzorky z asteroidu Ryugu, který prolétal Sluneční soustavou. Ve vzorcích našli mimo jiné i velké množství pyrenu, který měl pocházet z pozůstatků molekulárního mračna, z něhož se zformovalo Slunce.

Ryugu znamenal důležitý důkaz, že pyren dokáže přežít silnou radiaci způsobenou zrodem hvězd. O tom, že by uhlovodíky, které zrod hvězdy přežily, mohly být základem života na Zemi, svědčí i skutečnost, že první důkazy života na Zemi pocházejí z doby téměř hned poté, co se planeta dostatečně ochladila. Znamenalo by to tak, že vše potřebné pro vznik života bylo na Zemi už při jejím zrodu.

Záběry jako z fantasy filmu. Astronauti natočili polární záři z vesmíru:

Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.