Skokové zdražení másla před Vánoci se promítlo do nálady Čechů. Jeho cena se totiž podle dat Českého statistického úřadu v listopadu vyšplhala na 242,3 korun za kilogram. Proti vysokým cenám jedné ze základních potravin se strhla vlna nevole. "To je spíš ukazatel, jak z nás dělají bl**e. Potřebují = koupí, tak proč na tom nevydělat bez práce," zaprotestoval na facebooku jeden z Čechů.
Lidé proto řeší, zda máslo není levnější alespoň za hranicemi. Jenže podle polského deníku Polstat News se ceny másla zvedly i u sousedů. Do vzrůstajících cen se totiž mimo jiné promítla i snížená produkce mléka, ale také přirážky obchodních řetězců, které se kvůli zvýšené poptávce po másle před Vánoci snaží maximalizovat svůj zisk.
Někteří Češi proto řeší, že pro máslo budou stále jezdit do sousedního Polska hlavně proto, aby nepodporovali tuzemské řetězce. "Radši nakoupím v Polsku, než abych podporoval cizí řetězce působící v Česku," napsal jeden z uživatelů ve skupině POLSKO – nákupy, tipy a doporučení. "Proč podporovat zloděje?" zvolil silná slova další z lidí.
[chooze:article;value:584451]
Cesta k sousedům má pro mnoho z nich ale i jiné výhody. "Naše rodina jezdí prioritně do Polska na výlety. Ve Slezsku je mnoho krásných památek za pár zlotých. Cestou si vždy nakoupíme, a to dle doby, a tyto nákupy nám VŽDY zaplatí cestu a ještě nám ušetří," vysvětlil jeden z mužů.
Mnozí se ale přiklonili k tomu, že se cena polského másla vyrovnala té české a jezdit ho tam nakupovat ve velkém už se tolik nevyplatí. "Ono bez akce je to i tak drahé, ale to se tu nesmí říkat," napsala v komentářích na facebooku jedna z nakupujících.
Ceny másla trápí i další evropské země. Důvodů je mnoho, říká expert (11/2024):
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.