Německo
Před německým supermarketem REWE nebylo v sobotu možné zaparkovat a zhruba každé páté auto bylo z Česka. Na rozdíl od nakupujících v Polsku tam nikdo neřeší, kolik utratí. "Chceme koupit nějaké potraviny v lepší kvalitě. Bude nákup tak za 150 eur," nechali se slyšet v anketě čeští zákazníci. "Nakoupíme šunky, sýry, nějaké lepší máslo, ovoce, zeleninu, brambory, prostě všechno," potvrdili další.
Také v dalším řetězci se mluví víc česky než německy. Hitem v německém Kauflandu je zlevněná svíčková a také česká plzeň, která ale brzy došla. "Hit je tady všechno. Je to výrazně levnější než v Čechách. A je to kvalitnější, rozhodně," shodli se nakupující z Česka.
[chooze:article;value:589089]
Polsko
Přejíždíme do Polska. Čekali jsme nekonečné fronty, bitvy o akční zboží a poloprázdné regály. Ale spletli jsme se. Kdo v sobotu vyrazil za nákupy k severním sousedům, tak měl jednu jistotu – bude to bez front a tlačenic. A také levné. Navíc některé polské markety budou mít mimořádně otevřeno i v neděli.
"Čekal jsem víc lidí. U nás jsou obchody narvané a tady to docela jde," svěřil se jeden z českých zákazníků.
Přepuštěné půlkilogramové máslo tam vychází na 120 korun, v Česku o stovku dráž. A kdo si nestihl ještě koupit vánoční stromeček, tam ho pořídí za polovinu. "Za vozík plný potravin jsem zaplatil 4 200 korun, u nás by to bylo tak 6 500," tvrdí další Čech.
Česko
To v českých obchodech byla v sobotu hlava na hlavě. "Je tady mnohem víc lid, než bývá obvykle," zlobili se lidé. Třeba v nákupním centru v Liberci lidé čekali tři čtvrtě hodiny jen na to, aby ho mohli opustit.
Vánoční nákupní horečka tím nekončí. Největší nápor se čeká v neděli a v pondělí – tedy den před Štědrým dnem.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.