"Měla jsem místenku do první třídy, tu zrušili, ale nevrátili mi peníze. Řekli mi, že je to bohužel speciální situace, že nepřijel prostě zbytek vlaku, tak zrušili první třídu. Takže jsem prostě seděla u schodů na chodbě," popsala pasažérka.
Podle cestujících někdy přijede souprava bez jednoho vagónu, jindy jich ale chybí i více.
"Byly úplně jiné vagóny, to se stalo častokrát, že to moje místo tam nakonec vůbec nebylo. Nakonec ani nevím, jak se to řeší, prostě vás posadí na náhodné místo, ale mě to štve, protože já si za to místo občas připlatím. Stalo se mi to u více dopravců," pokračovala.
[chooze:article;value:498760]
Vagóny podle lidí chybí často na nejvytíženějších tratích v Česku, třeba z Prahy přes Pardubice do Brna, nebo na trati z Prahy do Ostravy. Cestující bez sedadla nebo slíbeného internetové připojení podle dopravců ale zkrátka nepřijde.
"Má nárok na kompenzaci, kompenzace za tu jednu službu je 30 korun," řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
Kompenzace jednotlivých služeb se navíc sčítají. Vracení peněz potvrzuje i další dopravce. "Pokud cestující neodjede vůbec, má nárok na vrácení plné ceny jízdného," uvedl RegioJet.
Dopravci navíc slibují vylepšení systému, který má pasažéry o nedostupnosti sedadel včas dopředu informovat.
[chooze:article;value:486343]
S nedostatkem vozů se podle ministra dopravy potýkají dopravci po celé Evropě. Za problém prý částečně můžou nové evropské předpisy na údržbu vozů.
"Musejí se častěji vracet do pravidelného servisu, to znamená další zvýšené náklady, ale především z těch servisů se vozy nevracejí, třeba kvůli nedostatku čipů nebo nedostatku lidí," tvrdí šéf resortu Martin Kupka (ODS).
"Prodlužují opravy v řádu desítek dní, dokonce jsou i případy, kdy ten vagón je víc jak 100 dní v té opravě. Snažíme se i v našich depech provádět některé opravy ve větším rozsahu. Chystáme se i na to, že bychom nový typ vlaků ComfortJet nasadili o rok dřív," uzavřel Šťáhlavský.
Kontakt a celý článek naleznete na serveru (http://domovstesti.blog.cz/) zde.